ABC report | ABC zakázky

ABC report podnikatelský občasník

ABC report je podnikatelský občasník přinášející aktuality a podnikatelskou politiku ve zprávách z ČR a EU

2021-09-10
ABC Report | ABC report | Politico

Schillerová se připojila k výzvě k vyrovnaným rozpočtům v EU. Sama však plánuje rekordní schodek
Česko se skrze podpis ministryně financí Aleny Schillerové připojilo k výzvě k osmi zemí Evropské unie, které k vyzývají k návratu k vyrovnaným rozpočtům po pandemii. Signatáři především ze severní a východní Evropy, tak reagují na uvolnění finančních pravidel během pandemie. Česko přitom čelí, díky ministryně Schlerové masivnímu zadlužení. Informuje o tom také například Politico.

2021-09-05
ABC Report | ABC report | admin

Česká republika – země, kde prezident i premiér útočí na syna premiéra
Absurdní divadlo okolo Andreje Babiše mladšího, kterého jeho otec, premiér České republiky, nechal unést na Rusy okupovaný Krym, bohužel dál graduje. Do kauzy se vložil i Miloš Zeman. Prezident, tak jako téměř vždy, podpořil Andreje Babiše staršího. Tentokrát proti jeho vlastnímu synovi. Miloš Zeman navíc, jak je mu vlastní, opět lhal. Miloš Zeman si ve svém boji za Babiše seniora jistě neuvědomuje, co on jako prezident způsobuje. Česká republika je jedinou zemí na této planetě, kde premiér hodí na svého syna svůj dotační skandál, nechá ho prohlásit za psychicky nemocného, nechá ho nedobrovolně dopravit na Rusy okupovanou část Ukrajiny, a když se z toho všeho syn dostane, znovu ho „taťka“ napadne, že je psychicky nemocný, a co víc, přidá se ještě prezident země a o tomto mladém muži rovněž prohlásí, že je psychicky nemocný. I když není a jedinou tuto diagnózu mu historicky zařídil jeho „taťka“ kvůli tomu, aby se sám vyhnul problémům kvůli dotačnímu podvodu. Je třeba se ptát, koho vlastně zajímá názor opakovaně usvědčeného lháře, o kterém mnozí říkají, že je kolaborant obklopený nejrůznějšími hochštaplery? Jakou váhu a význam má v České republice názor prezidenta za dob vlády Miloše Zemana?

2021-09-03
ABC Report | ABC report | Ondřej Votruba

Babiš je lhář a obchodník s horkou vodou,
říká bývalý náměstek Votruba. Byl náměstkem na ministerstvu pro místní rozvoj i dopravy. Devět let pracoval v CzechInvestu, který spadá pod ministerstvo průmyslu a obchodu. Ondřej Votruba tak má zkušenosti hned s několika politickými stranami. „Hnutí ANO je podle mě rozhodně nejhorší,“ prozradil v rozhovoru pro deníku FORUM 24. Podle něj je premiér Andrej Babiš lhář, obchodník s horkou vodou a něco jako „šmejd“, co prodává předražené hrnce. Andrej Babiš dával svým lidem, tedy ministrům, úkoly, které byly tu nelogické, tu nemorální, tu na hraně zákona nebo dokonce za hranou zákona. Nechtěl jsem to akceptovat, a proto jsem s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou měl často hádky. Dlouho jsem ale neviděl, že ona byla vlastně jen jakýmsi „průtokovým ohřívačem vody“ a většina problémů šla od Babiše. Už po prvním týdnu jsem začal občas překvapeně nadzvedat obočí a po měsíci jsem věděl, že to nevydržím. Myslím ten tlak a děsivou atmosféru. Tlak, který je vytvářen, aby ministerstvo pracovalo ve prospěch jednoho člověka a jeho byznysu. Snažil jsem se to změnit, ale neměl jsem šanci. Když bych to měl říci zcela natvrdo, náš současný premiér je bohužel lhář, obchodník s horkou vodou a něco jako „šmejd“, co prodává předražené hrnce. Mám odstup a jsem zcela nezávislý, ve státní správě už nějakou dobu nedělám. Nejsem členem žádné politické strany a nekandiduji ve volbách. Zároveň mám ale i tu osobní zkušenost a porovnání s ostatními garniturami, které tu vládly dříve. Hnutí ANO je podle mě rozhodně nejhorší.

2021-09-01
ABC Report | | Vít Rakušan

Rakušan: Tahle země je ukradená lidmi,
kteří si z ní dělají obrovský byznys lacinými sliby a falešným mesiášstvím. Pokles preferencí koalice Pirátů a STAN považuje za skutečný, byť spolupráce nijak nelituje. „Šli jsme do tohoto společného koaličního projektu proto, abychom změnili ČR. Na tom se nic nezměnilo a nemůže na tom nic změnit průzkum,“ řekl Rakušan. „Nálada nemůže být formulována tím, jak vypadají předvolební průzkumy. Největší úspěch PR mašinérie, která po nás střílí, je to, že se vnáší nejistota, jak volby dopadnou,“ dodal. předseda Rakušan ve svém projevu zmínil, že je Česko zadluženou zemí, kde je pravda relativizována. „Tváříme se, že existuje jenom nějaký subjektivní názor a že pravda jako taková je vlastně nějaká veličina, která už není moderní. To tak přece není,“ konstatoval. „Věci se mají pojmenovávat pravými jmény, protože pouze pokud pojmenujeme problém, jasně si ho určíme, tak ho můžeme vyřešit a můžeme jít nějakým způsobem dál. Tahle země je nepřívětivá k lidem, pro které je důležitá vnitřní svoboda a havlovská tradice, pro které je důležité to, že třicet let žijeme ve svobodě a demokracii. Pojďme jim tu zemi tímto způsobem vrátit.

2021-08-11
ABC Report | |

Je Babiš patlal, anebo génius?
Máme teď v Česku dva premiéry, pokud jste si nevšimli. Tím prvním je málo sebevědomý neumětel, který manažersky selhal v krizi a jehož exekutivní schopnosti jsou kolosálně nízké. Úspěchy si přivlastňuje, neúspěchy tají nebo přehazuje na spolupracovníky. Je schopen jediné sebereflexe, a tou je ukřivděné kňučení. Ten druhý premiér je politický génius, který svým soupeřům rozdává karty a diriguje hru. Několik měsíců před volbami opanoval hřiště, místo skutečných politických témat nahazuje marketingové vějičky a sbírá body. Je suverénní a sebevědomý. Nedělá chyby. Oblast jezera Achensee je vhodná i pro gastro turistiku Seznam Native Obě tyto teze potvrzují čísla. Prvního premiéra usvědčuje z neschopnosti to, že Česko je mezi pěti nejhoršími zeměmi světa ve dvou tvrdých datech: počtu nakažených a počtu mrtvých na covid na milion obyvatel. Úspěch premiéra dokazují čísla předvolebních průzkumů, a pokud se ta současná potvrdí, tak jej doloží výsledek voleb. Má to jediný háček. Tyhle dvě diametrálně odlišné osobnosti jsou jeden člověk. Seznamte se, náš premiér a majitel politického hnutí ANO, pan Andrej Babiš. Jaké pro to najít vysvětlení? Existují dvě. Buď jsou politika a řízení státu zcela odlišné disciplíny, které vyžadují jiné kvality, a tudíž v nich jeden člověk může zaznamenat tak odlišné výsledky. Anebo jedna z výše popsaných charakteristik není pravdivá. Myslím si, že je to ten druhý případ. Protože jakkoli se politika a exekutiva dost liší, k úspěchu v obojím potřebujete mít minimálně dvě schopnosti společné: vybrat si dobré lidi a umět je řídit. A v tom Babiš exekutivec zcela selhal.

Kontaktní formulář
Typ dotazu:

Telefon*:

Email:

Zpráva*:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů


DOTACE, ÚSPORA ENERGIÍ, KALKULACE DODÁVEK ELEKTRO I PLYNU, OVĚŘENÉ OBCHODNÍ PŘÍLEŽITOSTI
ABC jobs.cz

Provozovna PRAHA: Nádražní ul, 150 00, Praha 5, Smíchov
Costa Team s.r.o., IČ: 24268208, Most, Josefa Hory 1199
Zákaznická linka non - stop zdarma, sami zavoláme zpět
Tel: +420 704 510 345
E-mail: info@abczakazky.cz

chat ABC jobs