ABC report | ABC zakázky

ABC report podnikatelský občasník

ABC report je podnikatelský občasník přinášející aktuality a podnikatelskou politiku ve zprávách z ČR a EU

2021-10-07
ABC Report | ABC report | admin

Milí senioři, sami si spočítejte svůj důchod...
V poslední Super debatě premiér, od začátku působil unaveným dojmem. Neřekl nic zajímavého, nic, co by jeho hnutí nabízelo. Po celou dobu se musel bránit. Vymlouval se, vypouštěl zmatené věty. Na konci pořadu, kdy měl každý lídr 30 vteřin na závěrečné slovo k voličům, Babiš mluvil o sobě, vychloubal se, jaký je skvělý a nejlepší. Na koho to asi zabralo? Naopak dokonalou tečku předvedl Petr Fiala. Ten svých třicet vteřin využil k tomu, že oslovil seniory. V jednoduchých krátkých větách jim vysvětlil, co znamenají a neznamenají sliby Babiše, a nabídl alternativu. Jednoduše, bez křeči a s úsměvem. Právě na důchodce cílí Babiš, jejich hlasy jsou to poslední, k čemu se upíná.

2021-10-06
ABC Report | ABC report | admin

Nervózní Babiš bije na poplach. Jaké další lži má ještě v zásobě?
Jindy útočný Babiš totiž najednou neví, co má povídat, sám sebe usvědčuje ze lží, týkajících se offshorových firem, a nemá čas „makat“. Navíc se opět podle svých slov stal obětí špatné rady cizích lidí. Po účetní, která před čtyřmi lety premiérovi udělala chybu v majetkovém přiznání, je nyní na vině nákupu nemovitostí „realitka“. Když šéf „protikorupčního“ hnutí vstupoval do politiky, asi ani netušil, kolik možností mu jeho arogance, drzost a agresivita nabídnou. Najednou však zjistil, že za pomocí informací, které dlouhé roky sbíral na všechny možné politiky, může ze své nové role udělat zlatý důl. To se také stalo a premiér z něj už drahnou dobu kutá. Moc už je teď pro Andreje Babiše drogou, stejně jako peníze. Trapná věta o tom, že „je bohatý, takže nebude krást“, kterou se přesvědčovali voliči hnutí ANO před jeho prvními volbami, neplatí. I když ji nyní ministerský předseda oprášil v jedné z debat. Právě proto, že má možnost získat peníze nelegální cestou, je Babiš tak bohatý. A proto, aby tuto výhodu měl i nadále, nutně musí získat přinejmenším poslanecký mandát. Imunita s ním spojená ho totiž udrží v dostatečné vzdálenosti od vězení, do nějž by se při určité konstelaci hvězd mohl dostat. Pokud by však Babiš zůstal pouze poslancem, popřípadě ministrem či premiérem, skončila by mu imunita v roce 2025. Když by ovšem uspěl ve volbě prezidenta, měl by vystaráno až do roku 2028, navíc by si mohl vodit vládu stejně, jako to v některých momentech dnes dělá Miloš Zeman. Pro současného předsedu vlády je existenční otázkou, aby zastával jednu z nejdůležitějších funkcí ve vedení státu. Tam na něj totiž nemůžou!

2021-10-03
ABC Report | admin | admin

Sbohem Soudruzi, burcují umělci
Šestnáct českých osobností se zapojilo do výzvy #SbohemSoudruzi, kterou inicioval spolek Dekomunizace. Cílem Ivy Pazderkové, Barbory Polákové a mnoha dalších je motivovat občany k tomu, aby šli 8. a 9. října k volbám s vědomím toho, že na každém hlasu záleží. Jde totiž o šanci, jak vystrnadit komunisty z Parlamentu České republiky. „Kampaň jsme spustili proto, že KSČM považujeme za politickou stranu s temnou totalitní minulostí, od níž se nikdy plně nedistancovala. V minulých senátních volbách strana ztratila své pozice a nyní je velká šance, že neuspěje ani v parlamentních volbách. Byl by to ten správný dárek k letošnímu stoletému výročí jejího vzniku. Je důležité jít k volbám, chceme apelovat na všechny voliče, aby to pochopili a hodili svůj hlas některé z demokratických stran. Nevzdávejte se svého hlasu, pokud tak uděláte, může se stát, že dostanou prostor ti, jejichž vlivu na společnost se bojíme nejvíce – extrémní, populistické strany či hnutí s flexibilními hodnotami,“ přibližuje poselství výzvy #SbohemSoudruzi Michal Gregorini ze spolku Dekomunizace. Odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=XMJ1-_TO6K4

2021-09-28
ABC Report | ABC report | admin

Milostivé léto se blíží. Návod, jak se zbavit exekucí
Stovky tisíc lidí dostanou tři měsíce na to, aby se za zvýhodněných podmínek vykoupili z některých dluhů. Jaké jsou podmínky a co je potřeba udělat? Letošního 28. října startuje takzvané milostivé léto. Během něj mohou lidé snadněji ukončit stovky tisíc exekucí, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů. Nesplacené závazky, které mezitím mnohdy narostly na několikanásobky původního dluhu, půjde vymazat během tří měsíců za zvýhodněných podmínek. Kdo do 28. ledna 2022 zaplatí zbývající jistinu (původní dluh) a k tomu přidá 907,50 Kč jako náklady (750 Kč + DPH), ten exekuci ukončí. Týká se to dluhů, které mají lidé vůči veřejné správě, a to včetně institucí s jakýmkoli státním podílem nebo třeba podniků s účastí města. Konkrétně jde třeba o dluhy za dopravními podniky, zdravotními pojišťovnami nebo třeba i za energetickou společností ČEZ.

2021-09-26
ABC Report | ABC report | admin

Příběh čtvrtého operátora, který měl přijít, ale nepřišel. Zbyly jenom sliby a brutálně pokřivený trh
Věčná naděje v podobě čtvrtého operátora nevyhasíná ani po letech, je však zcela lichá. Česká republika má i nadále jedny z nejdražších dat v Evropě a podle nejnovější analýzy Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) mobilní trh nutně potřebuje regulaci, jinak ke změně nedojde ani za pět let. Ještě nedávno předseda vlády Andrej Babiš změny sliboval, navzdory komplikované situaci. Dnes už ale o čemkoli takovém zarytě mlčí.

Kontaktní formulář
Typ dotazu:

Telefon*:

Email:

Zpráva*:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů


Platební údaje pro VIP klienta:
Banka Creditas a.s., 108876944/2250
částka: 2.990,- Kč/1 rok od 1.2.2023
Bankovní spojení:
č.ú.: 108876944/2250
v.s.: IČ dodavatele
s.s.: 2023

ABC jobs.cz

Provozovna PRAHA: Nádražní ul, 150 00, Praha 5, Smíchov
Costa Team s.r.o., IČ: 24268208, Most, Josefa Hory 1199
Zákaznická linka non - stop zdarma, sami zavoláme zpět
Tel: +420 704 510 345, voláme zpět
E-mail: info@abczakazky.cz

chat ABC jobs