ABC report | ABC zakázky

ABC report podnikatelský občasník

ABC report je podnikatelský občasník přinášející aktuality a podnikatelskou politiku ve zprávách z ČR a EU

2019-12-18
ABC Report | | administrátor

Jistota ekonomické investice podle Babiše nebo jen „vrtěti národním plánem“?
Známý snílek, pohádkář, ale i dotační podvodník (podle médií) a člověk který nemusí a neplatí daně ze svých příjmů, jako běžný občan, nám poskytl návod jak realizovat i naše sny či představy. V tomto týdnu nám předseda Babiš halasně představil pohádku s názvem Národní investiční plán, který sice žádným plánem není, ale jen představy premiéra, který shromáždil seznam požadavků obcí, krajů i státu na investice v nových projektech. Peníze na to sice nejsou, ale kdo ví. Třeba se podaří znovu „podojit“ EU o nějaké dotace či pobídkou nebo snad nějaký oligarcha podpoří z vlastního (ne naopak) náš státní rozpočet. V tomto smyslu si tak každý může nechat zpracovat projekt o kterém sní nebo si představuje. Např.: já sním o vlastní domečku se zahradou a tak si nechám od architekta zpracovat projekt (bratru za cca 30 a více tis. Kč) a pak počkám jestli vyhraji v loterii nebo se podaří dostat do nějakého dotačního programu nejspíš nějakým podvodem případně se stanu gamblerem? Tímto způsobem, ale nejspíše jen vyhodím peníze za pomalovaný papír nebo budu popotahován úřady za nedodržení podmínek nebo i stíhám policií (to nejspíš pokud uvedu lživé informace) za podvod a zneužití dotací. V lepším případě se tak budu, do konce života, jen dívat na dokumentaci nebo bručet v base, pokud tedy budu stále jen běžný občan. Do toho se mi fakt nechce ...

2019-11-18
ABC Report | ABC report | administrátor

Babišovo pokrytectví v přímém přenossu
Babišovo pokrytectví v přímém přenosu v prostoru kam nemohli jeho oponenti. Nejdříve se sklání před Václavem Havlem, který se uč nemůže bránit, jak by mu bylo příjemné se nechat oslavovat od agenta STB... Ocení boj s komunisty, sám je prosí o pomoc ve sněmovně ... Vyzve k demokracii, ale ihned potom se objímá s Orbánem ... Absurdní vyjádření o tom, že bude líp už známe od komunisté ... Babišovi by šlo uvěřit teprve, až své slova dokáže konkrétními činy a každodenním jednáním. Jinak lze k jeho citátu, že nebyl statečný tehdy, dodat – že není ani dnes.

2019-11-05
ABC Report | | Milion chvilek pro demokracii

LETNÁ! A znovu za demokracii
Třicet let po sametové revoluci nemáme moc důvodů k optimismu. Justice i veřejnoprávní média jsou v ohrožení, preference vládní firmy jsou víceméně stabilní a prezident nerespektující Ústavu slibuje premiérovi v obrovském střetu zájmů prezidentskou milost, bude-li to třeba. To je realita. O kolik potemnělejší by však celý ten obrázek byl, kdyby tu zároveň nebyl jasný a nadějný vzkaz zaplněné Letné: těch, kterým to není jedno, je dost. Statisíce lidí jsou ochotny postavit se společně na obranu demokracie a vyslat mocným důrazný vzkaz: jsme tady a musí se s námi počítat! Proto v sobotu 16. listopadu společně zaplníme největší veřejné prostranství v České republice. Nepůjde jen o velkou sešlost podobně naladěných lidí, ale zazní zde velice důležité požadavky.

2019-09-02
ABC Report | | admin

Doba rovnějších občanů je zde znova
Ano, v naší republice jsou opět občané několika kategorií. Někteří tak mohou podvádět při žádosti o dotaci, nemusí odvádět daně z příjmu a jeho firmy mohou krátit daně aniž jsou za to postiženi. Vrací se nám zase komunistická rovnost občanů, kdy někteří jsou rovnější než ostatní.

2019-08-26
ABC Report | | Karel Steigerwald

Pohádka o nenažranci v zemi vedle Alp
Pohádka o Nenažranci v zemi u Alp vedle Polska Bylo, a přitom nebylo, tak začíná pohádka, která se letos hodí. Za rok už budou jen suché vichry a bezvodý žár střídat ledové metelice a potopy. To už pohádky nikdo žrát nebude. Tak toho využijte a o půlnoci přečtěte dětem pohádku o zemi u Alp vedle Polska, jak říká spisovatel Goldflam. V té zemi panuje Nenažranec. Je tak bohatý, že krade i chudým. Neváhá pro pírko přes plot skočit a vždy se vrátí s milióny. Lidé si ho zvolili, protože mysleli, že budou pak taky bohatí. Ale ať skákali přes plot jak skákali, nepřinesli si nic. Mezitím jim Nenažranec zvýšil daně. Milovat ho však nepřestali, aby se necítili jako blbci. Nenažranec to věděl a šklebil se. Chystal totiž zdanit chřipku. Vypočítal si, že daně z nemocí léčí. Zbohatl rychle. Kupoval domy a pole za peníze těch lidí, od kterých je kupoval. Kdo mu neprodal, na toho vysypal prášek a klekl mu na krk. Jindy mu zas peníze spadly ze švýcarského nebe. To se pak hned veseleji kupovalo. Lidé Nenažranci odpustili vše. Neplatil daně a dokázal vykouzlit dotace i z měst vzdálených od Alp tisíc kilometrů. Byl to ovšem Nenažranec dobrosrdečný. Rád rozdával peníze, jež neměl, aby ho lidi víc milovali. Však z nich ty prachy zas vydřu, smál se laskavě a zdanil včely. Soupis včel se hlásil elektronicky. A lidé jásali, zdanit včely, to nemají ani v Albánii. Byl první, kdo dokázal zdanit i peníze, které jen slíbil.

Kontaktní formulář
Typ dotazu:

Telefon*:

Email:

Zpráva*:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů


Bohužel se ani nám nevyhne zdražení služby pro VIP klienty od 1.1.2023 na 2.990 Kč/1 rok registrace.
Můžete však využít a do konce roku 2022 se registrovat jako VIP klient za původní cenu 1.990,- Kč 1/rok!!!

Platební údaje pro VIP klienta:
FIO Bank, a.s.
částka: 1.990,- Kč/1 rok, do konce roku 2022 ...  od 1.1.2023 bude cena, 2.990,- Kč/1 rok služby pro VIP klienta.
č.ú.: 230 172 3148/2010
v.s.: IČ dodavatele
s.s.: 2022

ABC jobs.cz

Provozovna PRAHA: Nádražní ul, 150 00, Praha 5, Smíchov
Costa Team s.r.o., IČ: 24268208, Most, Josefa Hory 1199
Zákaznická linka non - stop zdarma, sami zavoláme zpět
Tel: +420 704 510 345
E-mail: info@abczakazky.cz

chat ABC jobs