ABC report | ABC zakázky

ABC report podnikatelský občasník

ABC report je podnikatelský občasník přinášející aktuality a podnikatelskou politiku ve zprávách z ČR a EU

2020-05-04
ABC Report | ABC report | admin

Nespravedlnost, lži a chamtivost
Je těžké dovolávat se právního vědomí u někoho, kdo právo spíše využívá, zneužívá a obchází a nectí pravidla hry. Jeho počínání je sobeckým mocenským kalkulem, který nemá daleko k právnímu nihilismu. Jeho vztah k právu je vždy výlučně účelový a o dobrých mravech nemůže být ani řeči. To je kategorie, kterou nezná a k životu nepotřebuje. On se občas dokáže jako chameleon proměnit, cítí-li po nějaké své proměně poptávku, ale jeho grunt zůstává stále stejný. Všichni ostatní jsou pro něj jen jistým druhem spotřebního zboží s omezenou trvanlivostí. Prochází mu toho hodně, on moc dobře ví, koho oslovuje. Část společnosti má u nás bohužel velmi nízkou hladinu občanské i právní gramotnosti. To jsou ti zásadní konzumenti jeho konání. Ozvat se proti nespravedlnosti, lži a chamtivosti není jen naše právo, měla by to být i naše občanská přirozenost, projev svobodné nezávislé vůle. Platit by to mělo v kterékoliv době, tu dnešní zcela mimořádnou nevyjímaje.

2020-04-21
ABC Report | ABC report | admin

Podléhá kompenzační bonus pro OSVČ exekuci?
Finanční správa začala vyplácet osobám samostatně výdělečně činným kompenzační bonus za období od 12. 3. 2020 do 30. 4. 2020 ve výši až 25 000 Kč, v souvislosti s krizovými opatřeními. Dalších až 19 tisíc pro OSVČ, které budou ještě omezeny i v květnu a červnu Mezi OSVČ se často objevuje otázka, zda kompenzační bonus podléhá výkonu rozhodnutí ani exekuci. Finanční správa upozorňuje, že tomu tak není. "Kompenzační bonus určený osobám samostatně výdělečně činným nepodléhá výkonu rozhodnutí ani exekuci," ujišťuje finanční správa. Kontaktujte banku Pokud žadatel vyplnil v žádosti o kompenzační bonus číslo svého bankovního účtu, které je aktuálně zatížené výkonem rozhodnutí, nebo exekucí, měl by s odkazem na exekuční nepostižitelnost kompenzačního bonusu požádat svoji banku o jeho vyplacení. Žádost o 25 000 Kč pro OSVČ (koronavirus) formát PDF https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_epo/epo2/form/form_uvod.faces?CPodani=aTdcE0ChmEKxmchPD2hPaZIu&nov=1

2020-04-20
ABC Report | ABC report | admin

Bonus pro OSVČ, 25 000 Kč
Ministerstvo financí a Finanční správa představují program přímé podpory pro OSVČ ekonomicky zasažené šířením koronaviru. Zákon byl ve čtvrtek 9. dubna 2020 schválen Parlamentem, nabyl účinnosti a Finanční správa proto zahájila přijímání žádostí. Pětadvacítka bude administrována Finanční správou a jejím cílem je, aby žadatelé získali finanční prostředky již v průběhu měsíce dubna. O jednorázový příspěvek si však mohou požádat až do 29. června, proto žadatelé nemusí za všech okolností s žádostmi spěchat. Na částku v nominální výši 25 000 Kč bude mít nárok OSVČ, která o ni požádá a prohlásí splnění několika základních požadavků: Jedná se o osobu samostatně výdělečně činnou podle zákona upravujícího důchodové pojištění (typicky živnostník, samostatný zemědělec, autor nebo umělec, znalec, tlumočník, veterinář, lékař, poskytovatel zdravotní péče, architekt, daňový poradce a podobně). Vykonávaná činnost je činností hlavní, vykonávaná činnost může být i činností vedlejší, pokud OSVČ současně nevykonává zaměstnání zakládající účast na nemocenském pojištění. OSVČ byla aktivní ke dni 12. března 2020. Případně může jít také o OSVČ, která svou činnost aktivovala později, za předpokladu, že její činnost byla přerušena kdykoliv po 31. srpnu 2019 (sezónní podnikání) OSVČ prohlásí, že nemohla tuto činnost zcela nebo z části vykonávat nad míru obvyklou, a to v důsledku ohrožení zdraví souvisejícím s výskytem koronaviru nebo krizových opatření vlády (a to zejména z některého z důvodů, jako je nutnost uzavřít provozovnu nebo omezit její provoz, karanténa OSVČ nebo jejího zaměstnance, péče o dítě, omezení poptávky po výrobcích nebo službách poskytovaných OSVČ či omezení nebo ukončení dodávek nebo služeb potřebných pro výkon činnosti) Splnění těchto skutečností doloží žadatel čestným prohlášením.

2020-03-17
ABC Report | Roušky bez šití | SEZNAM

Roušky bez šití
Zde je návod na roušky bez šití. https://www.televizeseznam.cz/video/zajimava-videa-1244931/rouska-bez-siti-postaci-pouze-tricko-a-nuzky-radi-navrharka-iva-burkertova-64037481?dop_ab=0&dop_source_zone_id=1&dop_req_id=0g7XDLFPROs-202003171117&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=_var

2020-03-04
ABC Report | ABC report | admin

Kabelky versus dotace a
Před pár lety vnikla po zuby ozbrojená policie na úřad vlády kvůli kabelkám Dnes se policie a státní zástupci dívá jinam. Nevadí, že jim i naši vlast vládne a řídí estébák. Obviněný, člověk zneužil dotaci na své sídlo, který nedaní své příjmy, čerpá nezákonně i další dotace a zneužívá naše daně i úředníky státu na podporu své firmy ... atd. atd.. Na co čeká justice v ČR?

Kontaktní formulář
Typ dotazu:

Telefon*:

Email:

Zpráva*:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů


ABC zakázky.cz
Provozovna PRAHA:
Costa Team s.r.o., IČ: 24268208, Most, Josefa Hory 1199
info@abczakazky.cz
Zákaznická linka non - stop, zanechte vzkaz nebo telefon a sami zavoláme
Tel: +420 245 007 359

chat ABC zakázky
Nenechte si ujít zakázky, obchodní příležitosti, pracovní místaOdesláním e-mailu berete na vědomí správu osobních údajů